دوره تخصصی نایتروکس

قبلی
خدمات غواصی و زیر سطحی
خدمات غواصی و زیر سطحی
مشاهده
تخصص‌‌‌‌های غواصی
تخصص‌‌‌‌های غواصی
مشاهده
دوره‌‌‌‌های آموزش غواصی
دوره‌‌‌‌های آموزش غواصی
مشاهده
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(0)
(0)
دوره تخصصی نایتروکس

به مخلوط گاز‌‌‌‌های نیتروژن و اکسیژن که،نسبت اکسیژن بیشتر از 21% باشد،نایتروکس گویند.درنتیجه میزان نیتروژن در این مخلوط کاهش میابد.عمومی ترین گاز‌‌‌‌های نایتروکس در غواصی عبارتند از:
EAN28, EAN32, EAN36, EAN40
اما در بین آنها از EAN32, EAN36 بمراتب بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. EAN32 یعنی Enriched Air Nitrox و 32 نشان دهنده درصد اکسیژن در این نوع نایتروکس است.
بنابراین مقدار نیتروژن بیشتر از 68% نخواهد بود،اما در غواصی با هوای فشرده مقدار نیتروژن 78% است. با افزایش درصد اکسیژن در نایتروکس،درصد نیتروژن کاهش میابد. بطور مثال در EAN40 درصد اکسیژن 40 و درصد نیتروژن از 60 تجاوز نخواهد کرد،که در مقابل با هوای فشرده حدود 18% کاهش یافته است.

کاربرد

از این مخلوط تنفسی به صورتی بسیار گسترده به هنگام غواصی و برای افزایش مدت زمان باقی ماندن در زیر آب با کاستن از میزان نیتروژن جذب شونده و کاهش چشمگیر عوارض و بیماری‌‌‌‌های غواصی استفاده میگردد. استفاده از هوای غنی شده در مخلوط‌‌‌‌های 32٪، 36٪ و حداکثر تا 40٪ امروزه بسیار رایج است.
از نایتروکس می‌توان در غواصی عملیاتی، امداد و نجات، تصویر برداری، تجسس زیر سطحی و غواصی تحقیقاتی و همچنین غواصی‌‌‌‌های خاص مثل یخ و غار استفاده کرد .
از نایتروکس برای ایستگاه‌‌‌‌های برداشت فشار و پلن کردن برداشت فشار در غواصی‌‌‌‌های عمیق نیز استفاده می‌شود .

هم اکنون شما میتوانید این کورس بسیار مهم را بصورت فارسی و با منووال تدوین شده تئوریک و همچنین غوص‌‌‌‌های عملی با انواع گاز نایتروکس آموخته و به جمع غواصان نایتروکس بپیوندید و از انجمن غواصان نایتروکس و فنی یا فدراسیون جهانی غواصی IDF مدرک دریافت کنید.

 


تلفن‌‌‌‌های ثبت نام : 09120723230 - 09353406305

گالری تصاویر محصول
 دوره تخصصی نایتروکس
 nitrox course iantd
دوره تخصصی نایتروکس
 تانک هوای غنی شده
 nitrox boat
 هوای غنی شده
 voodoo gas
 nitrox6
 voodoo gas
 nitrox gas
 rich air
 air vs nitrox
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر