دوره غواصی عمق زیاد

قبلی
خدمات غواصی و زیر سطحی
خدمات غواصی و زیر سطحی
مشاهده
تخصص‌‌‌‌های غواصی
تخصص‌‌‌‌های غواصی
مشاهده
دوره‌‌‌‌های آموزش غواصی
دوره‌‌‌‌های آموزش غواصی
مشاهده
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(0)
(0)
دوره غواصی عمق زیاد

عمیق و عمیق تر ..
علاقه اغلب غواصان به دستیابی اعماق بیشتر انکار ناپذیر است. رویای دستیابی به اعماق بالا و ژرفنای دریاها و اقیانوس ها همیشه همراه غواصان بوده است .
اما با وجود فشار‌‌‌‌های بالای محیط در اعماق و تاثیرات پر خطر بر سیستم بدن انسان، این دستیابی همیشه بسادگی میسر نبوده و با مخاطرات زیادی همراه بوده است .
دانشمندان و محققان و پژوهشگران زیادی در این راه وقت گذاشته و تحقیقات دانشگاهی و ازمایشگاهی زیادی صورت گرفته است .

رکورد عمیق ترین غواصی انسان چیست ؟

رکورد عمیق ترین غواصی با استفاده از غواصی تکنیکال به صورت اسکوبای مدارباز و تک نفره در حال حاضر متعلق است به آقای "احمد جابر – AHMAD JABER" از کشور مصر است. وی در زمان ثبت رکورد در سال 2014 میلادی 41 سال بوده است. رکورد وی 332.35 متر است که در دریای سرخ (احمر) واقع در ذهاب مصر به ثبت رسیده است، وی بعد از 8 سال تمرین مداوم توانست رکورد قبلی متعلق به آقای " نو نو گمژ NONO GOMEZ – آفریقای جنوبی" که در سال 2005 به عمق 318.25 متر به ثبت رسیده بود را بشکند.

گرچه در سال 2005 فردی فرانسوی به نام آقای "پاسکال برنابPASCAL BERNABE " بعد از رکورد "نو نو گمژ" مدعی شدند که به رکورد 330 متر دست یافتند اما چون به طور رسمی در جایی ثبت نشده بود، رکورد آقای گمژ به عنوان رکورد رسمی جهانی منظور شد.

برای اینکار بسیاری امکانات پشتیبانی نیروی دریایی، تیم پزشکی هایپرباریک در خشکی و غواصان مختلف در عمق‌‌‌‌های مختلف نیاز بود تا وی این رکورد را ثبت کنند. او یک سال مداوم مشغول آماده سازی فیزیکی و فکری، انجام محاسبات گاز ها و برنامه غواصی بوده است.

برای رسیدن به این عمق فقط 12 دقیقه نیاز بود، اما برای برگشت به سطح 824 دقیقه (نزدیک به 14 ساعت) برداشت فشار انجام شد تا وی به سلامت به سطح آب برگردد. او در طول غواصی حدود 60 سیلندر با سایز‌‌‌‌های مختلف گازتنفس کرد. این گازها ترکیبی از هوا، نایتروکس، ترای میکس، هلیاکس و اکسیژن خالص بوده که با توجه به عمق، گاز متناسب استفاده می‌شده است.

مفهوم غواصی عمیق در غواصی ورزشی چیست ؟

بیشترین محدوده عمق غواصی تفریحی 40 متر است و غواصی در این عمق مستلزم داشتن مهارت و تخصص عمق است. به طور کلی هر گونه غواصی در اعماق بالاتر از 30 متر غواصی عمیق محسوب می‌شود. شما در این دوره تخصصی با مهارتها و تکنیک‌‌‌‌های استفاده شده در این اعماق آشنا شده و مربی شما را با مباحث تئوری این نوع از غواصی مانند توقف ایمنی، عوارض احتمالی ایجاد شده درعمق و تاثیرات فیزیولوژیکی اعماق بر روی بدن آشنا می‌کند. به جرات میتوان گفت این دوره یکی از کارآمدترین دوره‌‌‌‌های تخصصی غواصی است که سطح تجربیات شما را بسیار افزایش خواهد داد.


پیش نیاز شرکت در دوره :

حداقل مدرک پیش نیاز: Advanced O.W IANTD یا 2 STAR CMAS یا AD.OW IDF یا مشابه در سایر سیستم ها 

 

تلفن‌‌‌‌های ثبت نام : 09120723230 - 09353406305


گالری تصاویر محصول
 غواصی عمیق
 deep diver
 deep
 deeper dive
 diving deeper
 DEEP P
SUBA DEEP
 DEPPER
تصاویر
بیشتر
deep ،
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر